رصد فناوری اعلان اختراع جدید

خدمت پایگاه دارکوب در خصوص رصد فناوری

اعلان اختراع جدید

امروزه دنیای فناوری به سرعت در حال معرفی محصولات و روش های جدید است. اطلاع از این تغییرات در حوزه های مشخص یکی از چالش های سازمان های دانش محور می باشد. از جمله شاخص های علم و فناوری که در رصد فناوری استفاده می شود میتوان به فعالیت های بخش تحقیق و توسعه، کارکنان و محققان بخش تحقیق و توسعه، خروجی های علمی و اثرات آن، تعداد دانشگاه ها، میزان همکاری شرکت های نوآورانه با دانشگاه و موسسات تحقیقاتی دولتی و مانند آن اشاره کرد.

اطلاعات اختراعات جدید ثبت شده نیز یکی دیگر از شاخص های رصد فناوری می باشد که پایگاه دارایی فکری دارکوب، با ارائه خدمت "اعلان اختراع جدید" این امکان را برای فناوران، محققان و شرکت های دانش بنیان فراهم کرده است تا از جدید ترین اختراعات ثبت شده در ایران در یک حوزه مشخص اطلاع حاصل کنند. همچنین این خدمت می تواند به منظور شناسایی و بررسی فعالیت رقبای تجاری برای شرکت ها کاربرد داشته باشد و از سوی دیگر محققان می توانند از آخرین دستاورد های دیگر فناوران در یک حوزه مشخص اطلاع کسب کنند.

 

 

"اعلان جدید اختراع" چطور کار میکند؟

این خدمت پس از دریافت کلمه های کلیدی مورد نظر کاربر، در صورت ثبت شدن اختراع جدیدی که دارای کلمات کلیدی مورد نظر در عنوان و یا خلاصه اختراع باشد، به کاربر اطلاع رسانی می کند. اختراعات جدید شناسایی شده در بخش "برگزیده ها " در منوی کاربری ذخیره شده و قابل مشاهده هستند. به منظور سهولت دسترسی به اختراعات ذخیره شده، دسته جدیدی در بخش "برگزیده ها " ایجاد میگردد که این اختراعات در آن دسته ذخیره خواهند شد.

اعلان اختراع

 

از آنجا که تغییر در کلمات کلیدی باعث می شود اختراعات متفاوتی در بخش مربوطه ذخیره گردد، امکان ویرایش اعلان تنها تا 24 ساعت پس از درج آن وجود دارد. پس از آن می توانید اعلان موجود را حذف و یک اعلان جدید بسازید (که مستلزم پرداخت هزینه مجدد است). در صورت حذف یک اعلان موجود، اختراعات ذخیره شده در بخش برگزیده ها و توضیحات آنها حذف نخواهد شد. جهت استفاده از این خدمت، ابتدا وارد اکانت کاربری خود شوید و در بخش اعلان ها تنظیمات لازم را انجام دهید.